Piyasadaki En İyi Endüstriyel Mutfak Markaları

Piyasadaki En İyi Endüstriyel Mutfak Markaları

Endüstriyel mutfaklar işletme türüne göre çok çeşitli şekillerde kurulabilirler. Bir restoranın mutfağı ile muhallebicinin veya dönercinin mutfağında farklı öğeler yer alabilir. Yine de ortak kullanılan pek çok endüstriyel mutfak malzemeleri yer almaktadır.

Bir mutfak şefi mutfağın üreteceği ürünleri çok iyi şekilde belirledikten sonra ürün temini konusuna yönelecektir. Üretilecek menüler seçilecek ekipmanları doğrudan etkilemektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi her endüstriyel mutfakta yer alan ortak ekipmanlardan bahsedersek öncelikle tezgahları anlatmalıyız. Personelin üzerinde çalışmasına ve gereçleri yerleştirmeye yarayan tezgahlar pek çok çeşitli formlarda olabilirler. Sırtlı, kapaklı, ara raflı gibi seçenekleri olduğu gibi üzerinde yapılacak işe göre paslanmaz, mermer veya polietilen kaplı olabilirler. Tezgahlar için Türkiye’de çok çok fazla üretici firma yer almaktadır. S2000 Mutfak, bu konuda da malzeme kalitesi ve tecrübesiyle öne çıkmaktadır.

Yine ortak ürün gruplarından biri olan soğutucular konusunda da ülkemizde pek çok sayıda üretici yer almaktadır. S2000 Mutfak bu konuda son derece başarılıdır. Her türlü tezgah tipi soğutucu, dik tip soğutucu, pizza ve salata hazırlık dolabı, salat bar gibi ürünleri S2000 markası ile üretir. Yine soğutucular grubunda yer alan pasta dolabı konusunda da S2000, Türkiye’nin önde gelen üreticisidir. Dry aged dolap konusunda da markamız, kuşkusuz Türkiye’nin en iyisi konumundadır.

ENDÜSTRİYEL FIRIN MARKALARI

Öncelikle fırın konusunun çok geniş bir alanı bulunmakta olduğuna değinelim. Profesyonel yemek pişirme fırınları konusunda belki de dünyanın en iyi markası RATIONAL fırın’dır. Bu konuda Hobart, Unox, Piron gibi markalar da yer almaktadır.

Patisserie Fırınları konusunda da öne çıkan markalardan biri Rational’dir. Yine bu konuda Unox da iddialı markalardandır.

Pizza fırını konusunda İtalyan markaları öne çıkmaktadır. MAM Forni marka pizza fırınları performanslı ve her ihtiyaca uygun ürünleriyle öne çıkan bir marka konumundadır. Elektrikli ekmek fırınlarında yine İtalya’dan Zanolli markası örnek gösterilebilir.

ENDÜSTRİYEL BULAŞIK MAKİNELERİ MARKALARI

Endüstriyel Bulaşık makinesi markaları sıralandığında akla gelen ilk marka Hobart’tır. Hobart bulaşık makineleri sahip oldukları üstün teknolojilerle mükemmel yıkama sonuçlarını garanti eder.

Neosystem Bulaşık Makineleri ise İtalya’da üretilmektedir ve S2000’in kendi markasıdır. Piyasada yoğun müşteri kitlelerine hitap eden binlerce işletmede yer almakta ve uzun yıllardır başarıyla çalışmaktadırlar. Bunların haricinde piyasada Winterhalter, Meiko gibi bulaşık makinesi markaları yer almaktadır.

BAR EKİPMANLARI MARKALARI

Profesyonel Kahve Makineleri markaları sıralandığında ilk sırada hiç şüphe yok ki Cimbali kahve makineleri yer alır. Cimbali için belki de dünyanın en iyi kahve makinesidir diyebiliriz.

Filtre kahve makinelerinde Bravilor Bonamat, Bar blender konusunda Santos, Vitamix markaları öne çıkarken soğuk içecek makinelerinde Ugolini en kaliteli ürünlerle önde gelmektedir. Yine Zumex de özellikle portakal sıkma makinelerinde öne çıkar.

BUZ MAKİNESİ MARKALARI      

Buz makinesi markalarında Brema, Scotsman, Ice-o-matic gibi markaları görüyoruz. Brema buz makineleri bu grupta ürün kalitesiyle ve tecrübesiyle öne çıkan bir marka olmaktadır.

Diğer kategorilerde de bazı markaların fark yarattığını söyleyebiliriz. Örneğin sebze doğrama ve parçalama makinelerinde Robot Coupe, Hamur makinelerinde Daub ve Domino, pişirme ekipmanlarında Neosystem ve Mareno gibi markalar kaliteleriyle önde yer almaktadırlar.

Endüstriyel mutfak ekipmanları alırken seçtiğiniz markaların ve ürünlerin kalitesi işlerinize yansıyacak, daha hızlı ve pratik şekilde çözümler üretmenize sebep olacaktır. Her üründe doğru endüstriyel mutfak markaları seçilmesi ilerleyen zamanda da tasarruflu olmaları ve dayanıklılıkları sayesinde kazanmanıza sebep olacaktır.