Yeni RATIONAL iCombi Pro Modelleri S2000'de

Yeni RATIONAL iCombi Pro Modelleri S2000'de

Yeni RATIONAL iCombi Pro Modelleri S2000

Profesyonel mutfaklarda kullanılan fırınlar arasında dünyanın en iyilerinden biri olan Rational markası ürünlerini geliştirmeye devam ediyor. Self Cooking Center özellikleri ile üstün özelliklere sahip olan Rational, iCombiPro özellikleri ile bu başarısını daha da katladı.

iCombi Pro modelleri, eski versiyonuyla gelen 5 duyu özelliklerini de önemli ölçüde geliştirdi. Ayrıca şeflerin her bir hareketini dikkatlice izlemesi, kendisini uyarlaması ve hareketleri hafızasına alması da üzerine eklenmiş en iyi özelliklerden bir kaçı olarak tanıtılabilir. SCC özelliklerini bu makalemizde incelemiştik.

Endüstriyel mutfaklarda şeflerin istedikleri sonuçları iyi bir şekilde analiz edebilen Rational iCombiPro modelleri, ortamın hava akım hızının, nemini ve sıcaklığı otomatik olarak ayarlar. Bu özellikler de fırınlara dinamiklik özellikleri kazandırmıştır.

Tepsiye yerleştirilen bifteklerin kalınlığını algılayabilen iCombi Pro, patateslerin de miktarının normalden fazla olması durumunu tespit edebilir ve buna uygun olarak, istenen sonuca ulaştıran ayarları kendisi uygular. Sonuç olarak nasıl bir pişirme hedefleniyorsa o şekilde sonuçlanır.

Yeni iCombi Pro Özellikleri

Akıllı özellikler arasında ilk sırada sayabileceğimiz iCooking Suite, her zaman istenen pişirme sonucuna ulaşılması görevini üstlenir. Aynı üründen bazen 1 bazen ise 5 tepsi birden pişirmek gerekebilir. Burada önemli olan nokta her koşulda tam da şefin istediği şekilde pişmesini sağlayabilmektir. İşte şeflerin yapması gereken, işi Rational iCombi Pro’ya bırakmasıdır.

Rational Fırın, diğer bir akıllı özellik olan iProductionManager ile kontrolü ele alır. Akıllı ekranda pişirilecek yemeği belirledikten sonra nelerin bir arada üretilebileceğini anında ekranda görebilirsiniz. Artık geriye sadece pişirme işleminde hızlı olmasının mı yoksa enerji tasarruflu üretimi mi istediğinizi belirtmek kalır. Sistem her rafı ayrı ayrı denetler. Böylece pişirme süreleri akıllı bir şekilde miktara ve istenen sonuca göre uyarlanır.

Bir başka akıllı özellik olan iDensityControl ise yüksek performanslı hava sirkülasyonu ve nem alma fonksiyonuyla yaklaşık %50 daha yüksek verim ile %10 daha kısa pişirme süresi sağlar. Ayrıca istisnasız her noktada eşit pişirme sonucu elde edilmesini sağlar. Sezgisel kullanım konsepti sayesinde optimum kullanıcı desteği sunar ve hataları en aza indirir.

Bahsedeceğimiz son akıllı özelliğimiz olarak, kendisini 12 dakikada ultra hızlı temizleyebilen iCareSystem, en inatçı lekeler bırakan yemeklerin ardından bile kısa sürede farklı yemekleri fırına vermeye olanak sağlar. iCareSystem, hafif, orta veya çok gibi uyarılarla kirlilik düzeylerini de algılayabilir ve size bildirir. Böylece temizliğin ardından, lezzetler ve kokular birbirine karışmadan çalışmaya devam edebilirsiniz.

iCombiPro Modelleri

Yeni iCombiPro modelleri en küçük olan XS ile başlar. 6 tane GN 2/3 tepsi kapasitesi bulunmaktadır. Bu model sadece elektrikli olarak tedarik edilebilir. SCC serisinde 4 tepsi kapasiteli olan bu model yeni iCombiPro serisiyle 6 tepsiye yükseltilmiştir.

Yine 6 tepsili iCombiPro 61 modeli GN 1/1 ve 62 modeli 6 tane GN2/1 tepsi kapasitelidir. Bu model ve bundan sonra bahsedeceğimiz tüm modeller hem elektrikli hem de gazlı olarak tedarik edilebilmektedir.

10 tepsili modeller 101 ve 102 kodlarıyla gösterilirken 20 tepsili modeller de 201 ve 202 kodlarına sahiptir. Yine 1 ile bitenler GN 1/1 gastronorm tepsi, 2 ile bitenler GN2/1 gastronorm tepsi alabilir. GN 2/1 tepsi kapasiteli modeller opsiyon olarak alınabilecek tepsi raflıkları ile 2 sıra GN 1/1 tepsi yerleştirme imkanı verir. Böylece örneğin 202 modeli maksimum 40 tane GN 1/1 tepsi alabilir.

Rational S2000’den Alınır

Rational Fırın almak için S2000’e uğramalısınız. Rational ana bayi olan S2000 Mutfak, en büyük firmaların Rational Fırın tedariklerini gerçekleştirir. Ayrıca ihtiyaç duyacağınız tepsi, ızgara, küvet, termik örtü gibi aksesuarları da S2000’den temin etmeniz mümkün olacaktır.

Belki çok fazla ihtiyacınız olmayacak olsa da Rational Teknik Servis hizmetinde de S2000 Mutfak, deneyimli ve eğitimli personeliyle hep yanınızda olacaktır.