Özel Tasarım Soğuk Teşhir Üniteleri

Özel Tasarım Soğuk Teşhir Üniteleri

Özel Tasarım Soğuk Teşhir Üniteleri

Kahve içme kültürünün iyiden iyiye yerleştiği ülkemizde kahvenin yanında servis edilebilen dilim pasta, tatlı ve çikolataların tüketimi de artmıştır.  İnsanların hem oturup uzun uzun muhabbet ettikleri hem de kahvelerini yudumladıkları bu mekanların da sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Kahve dükkanları ile birlikte her türlü restoran ve cafe de soğuk servis edilen farklı yiyecekler sunmaktadır. Bu yiyeceklerin mekanlar açısından en önemli özelliklerinden birisi müşterilerinin görebileceği şekilde teşhir edilmeleri gerektiğidir.

Kasaya gelen müşteri soğuk teşhir ünitesi içindeki farklı görünüşteki tatlı, pasta ve diğer yiyecekleri merak etmeli ve sipariş etmelidir. Bu sebeple hem bu ürünler üretilirken hem de teşhir edilirken farklılık oluşturacak, ilgi çekebilecek tasarımlara imza atılmalıdır.

Pasta, çikolata, tatlı, salata, makarnalar gibi soğuk sunulan tüm ürünlerin yaratıcı bir tarzda üretilip sunulması şeflerin işi. Biz bu ürünleri en iyi şekilde sunan dolaplardan yani teşhir vitrininden bahsedeceğiz.

Soğuk teşhir üniteleri sunulacak ürünün cinsine uygun sıcaklık derecelerinde stabil olmalıdır. Örneğin çikolata 14-17 derece arasında olmalıdır. Bu değerlerin üstün çıkıldığında ürünler eriyebilir, altına inildiğinde çok soğuk bir ürün meydana gelir ve hem yenme kalitesi düşer hem lezzeti tam olarak algılanamaz.

Yine soğutmalı teşhir vitrinleri içerisine ürün yerleştirme ve alma işleminin kolay olması gerekir. Bu da bir şekilde bir kapakla açılmasını gerektirir. Dolabın şekline ve ihtiyaçlara göre kayar kapak veya çarpma kapak gibi seçenekler sunulabilir. Tabi ki bu durumda kapı ve contalarının izolasyonu bozmayacak şekilde üretilmesi ve kaliteli olması gerekir. Sürekli açılıp kapanacağından deformasyona uğrama ihtimali en yüksek olan bölüm kapı ve kapı contasıdır.

Soğuk teşhir dolaplarının müşterinin gözü önünde olan en önemli dekorasyon öğesi olduğu da unutulmamalıdır. Bu sebeple mekanın konseptine uyum sağlayabilecek bir ürün üretilmesi gerekmektedir.

Sonuç olarak bir soğuk teşhir ünitesi hangi ürünü sunmak için kullanılırsa kullanılsın tek amacı ürünün bozulmadan saklanması değildir. Mekanın önemli bir dekor öğesidir ve müşteri görünüşe de önem vermektedir. Bu tür ürünlerin tercihinde devamlı kalite öğesi ön planda olmalıdır.

Soğuk teşhir ünitesi yakın çekim