Hobart Bulaşık Makinelerinin Premium Özellikleri

Hobart Bulaşık Makinelerinin Premium Özellikleri

Endüstriyel Mutfaklarda her bir bölüm kendi içinde önemli ekipmanlara sahiptir. Gıdadan diğerlerine göre daha uzak durması gereken bulaşıkhane için ise tabi ki bulaşık makinesi en değerli donanım olmaktadır.

Müşterilere daha temiz ve hijyenik tabak, bardak ve kaşık çatal takımı sunmanın yanı sıra mutfak personelinin de işini kolaylaştıran makineler vardır. Tabi ki bu özellikler Premium modellerde bulunur. Ancak, yıllar içinde bu özelliklerin ne kadar avantajlı olduğu anlaşılır ve fazladan ödendiği düşünülen miktarların aslında gerekli olduğu ortaya çıkar.

Hobart bulaşık makineleri, standart ürünlerinde de zaten kaliteli modeller sunan bir markadır. Ancak üstün özellikler söz konusu olduğunda farklı durumlar ortaya çıkmaktadır. İsterseniz hemen PREMAX model adıyla bilinen bu Premium özelliklere göz atalım.

Öncelikle Hobart FP-10A Premax tezgah altı bulaşık makinesinin özelliklerine değineceğiz

Eco Buharlı Durulama

Bu sistemde deterjanın suyla arındırılmasından sonra yıkama bölmesi komple buharla doldurulur. Kalan deterjan bu buharla temizlenir. Uygulanan yüksek ısı ile de bulaşıklar daha çabuk kurur. ECO buharlı durulama işlemi her yıkama başına gerekli olan temiz su miktarını 1 litreye kadar düşürür. Evet yanlış okumadınız! Her yıkama başına 1 Litre su tüketimi… Böylece tüm kaynaklardan yaklaşık %60 tasarruf sağlanır.

Vapostop Kapak Sistemi

Bulaşık makineleri açılırken sıcak buhar çıkar. PREMAX modellerinde bulunan Vapostop kapak sistemi makinenin içindeki rutubete doymuş havayı çok aşamalı bir fan sistemi ile dışarı çıkarır. Hobart tarafından patentli olan kapak sistemi buhar kaçışını engeller. Bunun sonucunda yıkanmış bulaşıkların çıkarılması personel için çok daha kolay olur. Örneğin barlarda tezgah altı kullanılan makineler müşterileri rahatsız etmez. Ayrıca verilen ortalama nem miktarı sıradan makinelere nazaran yüzde 45 oranında daha azdır.

Perfect Kurutma Yöneticisi

Premax serisinde kullanılan patenti Hobart tarafından alınmış olan PERFECT kurutma yöneticisi rutubete doymuş havayı makinenin dışına atan çok aşamalı bir fan sistemidir. Hava yönlendirme sistemi hava dolaşımını mükemmelleştirir ve daha hızlı ve dengeli bir kuruma sonucu sağlar. Aynı zamanda yıkanan bulaşıkların sıcaklığı azaltılırak özellikle bardakların kısa süre içinde tekrar kullanılabilmesini sağlar.

Hot-Temp Sıcak Yıkama

Standart tezgahaltı makineler bulaşığı yaklaşık olarak 60 derecede yıkar. Premax serisinde kullanılan HOT-TEMP sıcak yıkama sistemi bulaşığı yaklaşık 63 derecede yıkar. Bu sayede endüstriyel bulaşık deterjanının verimi artar ve bulaşık daha hızlı temizlenir. HOT-TEMP sıcak yıkama sistemi makinenin kapasitesini saatte 45 sepete kadar yükseltir.

Şimdi de Hobart AUP 10A Giyotin Tip Bulaşık Makinesinin Premax özelliklerine göz atalım

Hobart Giyotin Tip Bulaşık Makinesi Premax ÖzellikleriPermanent Clean ile Sürekli Kir Tahliyesi

PERMANENT-CLEAN sisteminde tahliye edilecek kirler yeni filtre sistemi sayesinde hemen makineden dışarı pompalanır. Tabaklar kirli olarak sepete doğrudan konulabilir. El duşu ile manuel bir yıkama artık gerekli değildir. Sadece bu özellik bile gerçekten de bir endüstriyel mutfakta çalışma hızını son derece artırır.

Permanent Clean teknolojisi ile kirler derhal dışarı atıldığından süzgeçler tıkanmaz ve su çok fazla kirlenmez. Makine gerektiğinde kendini yeniler. Yıkama işlemi sırasında su değiştirmeye gerek kalmaz. Bu teknoloji ile yoğun bir gün sonunda bile hijyenik yıkama sonuçları elde edilir.

Power-Plus Yıkama Programı

Uzun süre bekleyen kirli bulaşıklar üzerine yapışan kir daha zor temizlenir. Bunlar için bazen ön yıkama veya birden fazla yıkama gerekebilir. Hobart Premax serisinde yer alan Power-Plus teknolojisi bu şekilde kirlenmiş bulaşıklar için elle devreye sokulur. Daha fazla basınç oluşturularak inatçı lekeler de temizlenir ve yine ışıl ışıl bulaşıklar makineden çıkar.

ECO Yıkama Programı

Bu program aslında pek çok marka ve modelde mevcuttur. Ancak Hobart ECO yıkama programı sahip olduğu özel teknolojilerle giyotin bulaşık makinesinde bile yıkama başına su tüketimini 1,4 litreye kadar düşürür. Buharlı durulama sayesinde gerçekleşen bu durum ayrıca deterjan kullanımından da önemli oranda tasarruf sağlar

Yukarıda saydığımız giyotin bulaşık makinesine ait Premax fonksiyonlar, mutfak personelinin işlerini kolaylaştıran, ekstra işlerle zaman kaybetmesini önleyen ve verimli bir bulaşıkhane ortaya çıkaran özellikler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son olarak ise daha büyük bulaşık yıkama kapasitesine sahip olan Hobart konveyörlü bulaşık makinesi Premax serisi özelliklerini inceleyelim.

Hobart Konveyörlü Bulaşık Makinesi Premax Özellikleri50Percent Temiz Su Durulaması

Bulaşıklar üzerindeki deterjanı temizleyen durulama sisteminde temiz suyun dağıtılması kulanılan su miktarında belirleyici bir rol oynar. Yine Hobart tarafından patentli olan 50Percent sistemi durulama suyunu perde gibi incecik bir halde dağıtacak ağızlara sahiptir. Bu sistem yanal olarak da yıkama alanını temizleyerek %60 oranında su tasarrufu sağlar.

Senso-Space Boş Bölme Tespit Sistemi

Bulaşık sepetlerinin aralıklı olarak makineye yüklenmesi makinenin çalışma verimini düşürür. Senso-Space sayesinde bu boşluklar algılanır, su ve deterjan bu alanlarda azaltılarak tasarruf sağlanır.

Aqua Adapt Su Tüketimi Kontrolü

Çeşitli hızlarla çalıştırılabilen makinenin yıkama hızına göre su ve deterjan harcama seviyelerini istenilen seviyede otomatik olarak ayarlar. Çift tank sistemli makinelerde de gerekmedikçe 2. Tankın kullanımını önleyerek her konuda tasarruf sağlar.

Senso-Active Akıllı Yıkama Suyu Kontrolü

Bir makinenin yıkama alanının ve giderlerin kirlenmesi çeşitli sebeplere bağlı olarak her gün değişebilir. Hobart Senso-Active akıllı yıkama suyu kontrolü sistemi sürekli olarak endüstriyel bulaşık deterjanının kalitesini ölçer ve en iyi yıkama sonuçları için su miktarını ayarlar. Bu özellik de su tüketimini düşürerek %44 oranında tasarruf sağlar.

Basınçlı Durulama

Konveyörlü bulaşık makinelerinde en yüksek sıcaklık temiz su durulamasında kullanılır. Yıkama alanının ısıtılması için sadece temiz su kullanılır. PREMAX serisinin patentli basınçlı durulama sistemi ile sıcak su birkaç kez sirküle edilerek yıkama alanının sıcaklığının artması sağlanır. Yıkanacak bulaşıkları daha iyi ısıtmak kurumalarını da hızlandırır.

Genel olarak incelediğimiz tüm bu özelliklerde görüyoruz ki Hobart mühendisleri minimum su sarfiyatı ile maksimum verimlilik almak üzerine çalışmalar yapmaktadırlar. 1 litre suyla veya 1,4 lt suyla bir sepet bulaşığın yıkanabilmesi önemli bir gelişmedir.

Sadece suyun değil endüstriyel deterjanın da en iyi yıkama sonucunu verebilecek şekilde minimum düzeyde tutulması da kaynak tasarrufunu en yüksek seviyeye çıkarır. Böylece satın alırken ödenilen makul miktardaki fazla fiyat birkaç yılda kaynak tasarrufu ile karşılanmaktadır. İlerleyen yıllarda da daha ekonomik bir endüstriyel bulaşık makinesi kullanıyor duruma gelebilirsiniz.

Hobart bulaşık makineleri ülkemizde Hobart Türkiye distribütörü S2000 Mutfak Soğutma kalitesiyle satılmaktadır. S2000 Mutfak, Hobart teknik servis ve yedek parça temini gibi satış sonrası hizmetleriyle de müşterilerinin yanındadır.