Endüstriyel Bulaşık Makinesi Nedir, Nasıl Çalışır?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Nedir, Nasıl Çalışır?

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Nedir, Nasıl Çalışır?

Endüstriyel bulaşık makinesi, sanayi bulaşık makinesi, profesyonel bulaşık makinesi, ticari bulaşık makinesi gibi birçok isimle anılsa da en doğrusu “endüstriyel bulaşık makinesi” demektir.

Günümüzde yemek sektörüne verilen önemin artması ile birlikte sunulan gıda ürünlerinin çeşit bakımından zenginleşmesi,  artan iş yoğunluğu ile birlikte bulaşık makinelerine olan talebin de artmasına yol açmıştır. Endüstriyel bulaşık makineleri, catering firmaları, oteller, restoranlar, cafeler, barlar,  pastaneler gibi kısaca sudan tasarruf, işçilikten tasarruf, enerjiden tasarruf, zamandan tasarruf etmek isteyen ve hijyene önem veren pek çok işletme tarafından tercih edilmektedir.

Endüstriyel bulaşık makineleri, özel teknolojileri sayesinde gösterdikleri üstün performansları ile dakikalar içerisinde birden çok sepet bulaşığı yıkayacak kapasiteye sahiptir.

Endüstriyel tip bulaşık makineleri için en temel özellik; minimum su ve enerji tüketimi ile maksimum hijyen sağlamaktır. S2000 olarak stoklarımızdaki tüm .Hobart ve Neosystem endüstriyel bulaşık makineleri, en modern teknolojiyi kullanarak maliyetlerinizi önemli ölçüde düşürür.

 

Bulaşık makineleri, elektriğe takılı olduğu müddetçe suyunu alıp ısıtarak çalışmaya hazır konumda bekler. Bulaşık makinesinin start alması ile motor suyu pompalar ve fıskiyelerden tazyikli sıcak ve deterjanlı su ile makinenin içerisindeki bardak veya tabakların yüzeylerini temizler. Yıkama aşaması bittiğinde içerisinde parlatıcı olan kaynama derecesindeki tazyikli su ile ayrı fıskiyelerden durulama işlemi yapılır. Daha sonra bulaşıklar üzerindeki suyu akıtıp kurutarak yıkama işlemi bitirilmiş olur. Bu makineler en zorlu görevlerde kullanılan, endüstriyel yıkama makineleridir ve en son bulaşık yıkama teknolojileri ile donatılmıştır.

 

Endüstriyel bulaşık makinesi almaya karar verenler için birçok seçenek mevcuttur. Hobart endüstriyel bulaşık makinesi yelpazesi; bardak yıkama makinesi, set altı bulaşık makinesi, tepsi – kazan yıkama, giyotin tip, konveyörlü tip, tırnaklı (Flight Type) bulaşık makineleri ve kadar uzanır.

Ayrıca; ön yıkama duşu, drenaj pompası, durulama pompası, tabak, bardak ve çatal- bıçak basketi gibi kullanıcı odaklı bir dizi aksesuar da her soruna etkili bir çözüm sunar.