Üstün Kaliteli Bar Ekipmanları

Üstün Kaliteli Bar Ekipmanları

İnsanların oturup bir şeyler içerek sohbet ettikleri mekanlardır barlar. Haliyle de insanların bulunmaktan en çok haz duydukları ortamdır. “Kahve bahane sohbet şahane” sözünü düşündüğünüzde burada hem sohbet var hem keyifle içilen kahve.

Sadece adı Bar olan mekanları düşünmek yetersiz olur. Restoranların, otellerin, fuar alanlarının ve konferans salonlarının bar bölümleri bulunur. İnsanların yoğun iş temposu arasında nefes aldıkları bu mekanların insanların göz zevkine de hitap etmesi gerekmektedir.

Bar alanlarında sunulan içecekler belirli bir kalitede olmalıdır ki insanlar daha sonra da bir şeyler içmeye gelsin. Sabit satın alınan ürünler için belki bir şey yapılamaz ama kahve ve kokteyl servislerinde farklı ve lezzetli ürünler sunabilmek çok etkilidir.

Kullanılan Bar Ekipmanları

Kahve Makinesi bar bölümünde en çok kullanılacak ekipmanlardan biri olacaktır. Bu sebeple hem kaliteli içimlik kahve üreten hem de teknik servis ihtiyacı minimum, hatta belki 0 olan, Cimbali kahve makinesi tercih edilmelidir.

Bar ekipmanları olarak shaker, bar blender, katı meyve sıkacağı ve portakal sıkma makinesi ile buz kırıcı en çok kullanılan ekipmanlar olarak öne çıkmaktadır. Santos bar blender modelleri sessiz çalışma özellikleri ve mükemmel karıştırma sonuçlarıyla en iyilerin tercihi durumundadır.

Santos 62 Brushless Blender kullanarak malzemelerinizi hazırlayıp bir tuşa basarak istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Karlı içecek granita seçerseniz kullandığınız buz ve diğer meyvelerden oluşan bir bardak granita taptaze olarak önünüzde olur. Milkshake için programlanmış butona basarsanız buz, süt ve çilek size çilekli milkshake olarak çıkacaktır.

Böylelikle barlarda sunulan içecekler hem taze olur, hem hazırlanırken gürültü çıkarmaz, hem de eklenen tüm içerikler sizin kontrolünüzdedir. Bu, barista için kendi yaratıcılığı ile farklı lezzetler üretebilmesi için büyük bir fırsattır.

Sözün özü, barlar insanların sevdiği alanlardır ve burada iyi hizmet almak isterler. İçtikleri her türlü içeceğin lezzetli olmasını hatta bazen farklı içecekler olmasını isterler. İşte bu sebeple kalitesini ispatlamış bar ekipmanları tercih edilmelidir.