S2000 Şarap Dolabının Özellikleri

S2000 Şarap Dolabının Özellikleri

S2000 Şarap Dolabının Özellikleri

Şarap dolapları, restoran ve otellerde müşterilerin görebileceği bölgelerde ve hatta tasarımın bir ögesi olarak kullanılmaya başlandı. Cam kapaklı modellerden sonra her bir yanı cam modellerin üretilmesiyle çok şık bir öge haline geldi. Bir tasarım unsuru haline gelmesiyle de artık şarap teşhir dolabı veya diğer bir ifadeyle şarap soğutucu dolabı alırken daha çok dikkat etmek gerekecek.

Şarap, belli bir kültürü ve tutkunları olan önemli bir içki. Bu sebeple şarapları seçmek de ayrı bir özen istiyor. Şimdi bu bölümde hangi şarabın hangi derecelerde içildiklerine değinelim. Burada en önemli mevzu içim keyfini tam olarak almaktır. Genellikle kırmızı yıllanmış dolgun şaraplar için önerilen içim sıcaklığı 16 ile 18 derece aralığı iken, genç kırmızılar için bu değer 12 ile 16 derece aralığındadır. Dolgun beyaz şaraplar için 8 ile 10 derece aralığı önerilirken, genç beyazlar için ise 6 ile 8 derece aralığı en iyi lezzeti verecektir.

Şampanya için ise 8 ile 10 derece arası değerler doğru soğukluk ve lezzeti sağlayacaktır. Şampanya çok soğutulursa, narin tat ve kokuların bir bölümü kaybolacağından özelliğinin önemli bir bölümü algılanamaz hale gelecektir. Buradan da anlaşıldığı üzere içime hazır farklı şarap türlerini belirli sıcaklıklarda tutmak gerekiyor. Bu durum müşteri memnuniyeti açısından en önemli konu halindedir.

Sıcaklık Stabil Olmalı

Şarap teşhir dolapları için en önemli konu şarabınızı gereken sıcaklık derecesinde saklamasıdır. Yani kırmızı şarap dolabınız 16-18 derece aralığı altına inerse veya üzerine çıkarsa müşterinin memnun olmayacağı bir tat oluşabilir. Şarap dolabı sıcaklığı mümkün olduğunca stabil olmalıdır.

S2000 marka şarap sunum dolaplarının en önemli özelliklerinden biri de tam da bu noktada ortaya çıkar. Üretimde kullanılan malzemeler özenle seçilir ve bir araya getirilir. Soğutucu motor olarak en kaliteli markanın ürünü kullanılırken yalıtım da en üst düzeydedir. Böylece dolabın için tam da istediğiniz değerlerde kalır.

Yalıtımın çok iyi bir şekilde sağlanması ile dışarıdan gelebilecek etkiler en aza indirilmiştir. Hem de S2000 bunu yaparken yumuşacık bir kapakla sağlamaktadır. Çok hafif olan kolay bir şekilde açılır ve kapanır.

Sıcaklıkları elektronik olarak ayarlanan şarap dolapları istenilen seviyelere getirilerek farklı şarap türleri için de kullanılabilir. Aynı dolapta kırmızı şarabı da genç beyaz şarabı da farklı zamanlarda tutabilirsiniz.

Görünüm De Artık Çok Önemli

Performanslı bir şekilde çalışan S2000 şarap dolabı, çok şık ve modern bir görünüme sahiptir. Dört bir yanı cam olabilen bu dolapların iç aydınlatmaları da görünüme ayrı bir güzellik katmaktadır. Ayrıca farklı kaplama seçenekleri ile de tam da tasarım konseptinize uyum sağlayabilir. İnox, gold, siyah, ahşap kaplamalar mekan ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Şarap teşhir dolaplarında şarapların dizilimleri görünüme olumlu etkiler katmaktadır. Artık eskisi gibi şarap şişelerini üst üste yığmak tercih edilmiyor. Hatta dik, askılı, çapraz gibi farklı yerleşimlerle modern görünümler oluşturuluyor. Bu yazıyı yıllara önce yazsaydık dolabın kapasitesinin de önemli bir etken olduğunu söylerdik.

Ülkemizde ve yurtdışında pek çok restoran ve otelde yerini alan S2000 şarap dolaplarını istediğiniz ölçüde ve özelliklerde yaptırabilirsiniz. Bu da S2000 Mutfak Soğutma’nın en iyi şarap dolabı üreticisi olmasının ve tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Özel üretim şarap dolabının markası S2000 Mutfak’tır.