Rational iVario Pişirici Ailesi Akıllı Özellikleri

Rational iVario Pişirici Ailesi Akıllı Özellikleri

Rational iVario Pişirici Ailesi Akıllı Özellikleri

Rational iVario Pro neredeyse bütün geleneksel pişirme cihazlarının yerine geçen yeni nesil bir pişirme ünitesidir. Görünümü tıpkı bir devrilir tava gibidir ancak çok daha fazlasını yapabilmektedir. Temel olarak iVario pişirme sisteminin işlevlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Haşlama,
  • Derin yağda kızartma,
  • Tavada kızartma,
  • Basınçlı pişirme.

Ünitede kullanılan benzersiz ısıtma teknolojisi, güçle hassasiyeti birleştirir. Kontrollü olarak uygulanan güç sayesinde tüm işlevleri kusursuzca yerine getirebilir. Geçmişten gelen SCC özellikleriyle yoğrulmasının avantajı ile sizinle düşünüp sizden öğrenen ve size destek veren akıllı pişirme yardımcılarına sahiptir.

Geleneksel pişirme cihazlarına kıyasla 4 kat hızlıdır, % 40’a varan oranda daha düşük enerjiye ihtiyaç duyar ve büyük bir alan tasarrufu sağlar. Kısaca hepsini yapar. Kontrol ve gözetim zahmetine girmeksizin olağanüstü yemek kalitesi sunar.

iVarioBoost

ivario Pro tabanSeramik ısıtma elemanlarıyla hızlı reaksiyon veren, çizilmez tabanlı kazanın kombinasyonunun kullanıldığı iVarioBoost, yüksek verim, olağanüstü yüksek hız ve eşit ısı dağılımı için tasarlanmıştır. Geleneksel kalın tabanlı veya ince tabanlı kazanlarda yaşanan ısının eşit dağılmaması, reaksiyon süresinin uzun olduğu veya yemeğin kazanın dibine yapışması gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

iVarioBoost entegre enerji yönetimi, geleneksel pişirme aygıtlarına kıyasla belirgin şekilde daha az enerji harcarken yüksek güç üretme teknolojisine sahiptir. Çabucak kavurma yapabilmeniz ve soğuk malzemeler eklendiğinde, geleneksel teknolojide görüldüğü gibi ısıda belirgin bir düşme olmaması sağlanır.

iVarioBoost ile hiçbir şey yanmaz. Aşırı pişme riski yoktur. Sulu sulu etler, lezzetli ızgara aroması ve olağanüstü bir şekilde eşit pişirme vardır.

iCookingSuite

Tek düğmeyle akıllı ayarlar sağlayan, iVario Pro ünitesindeki akıllı pişirme sisteminin adı iCookingSuite’dir. Pişirme sürecini yemeklere göre ayrı ayrı ayarlarken hepsini istenen pişirme sonucuna götüren, sizden öğrenen, kendini sizin pişirme alışkanlıklarınıza adapte eden teknolojinin adıdır. iCooking Suite sizi ancak bir bifteğin çevrilmesi gibi müdahalede bulunmanız gerektiğinde çağırır. Hiçbir şeyin dibi tutmaz veya aşırı pişmez. Düşük sıcaklıkta pişirme ve hassas tatlılar pişirme onun yeteneklerinden birkaçıdır. Makarna pişirmedeki öenmli artısı şudur: AutoLift sayesinde makarna otomatik olarak sudan çıkartılır. Yemeklere kendi özel tarzınızı katmak istediğinizdeyse pişirme seyrine müdahale edebilirsiniz.

Başında beklemeye gerek kalmadan yüksek yemek kalitesi sunarken hemen hemen hiç eğitime gerek kalmadan kolay kullanım sunar. Bu da size hatalardan kaçınmanızı ve zaman tasarrufu yapmanızı sağlayan çok mühim bir destektir.

iZoneControl

Büyük mutfaklarda da küçük porsiyonların hızlı ve verimli şekilde hazırlanması gerekir. Esneklik, ekstra istekler veya personel yemekleri gibi şartlarda toplu yemek üretiminde de şarttır. iZoneControl, işte tam da bunun için vardır. Bu sistem yardımıyla iVario ünitesini dört alana kadar bölebilir, bu alanların boyutlarını, yerlerini ve şekillerini istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Artık tek kazanda ister aynı yemeği, ister ayrı ayrı yemekler hazırlayabilirsiniz. İster aynı zamanda ister sırayla, ister aynı sıcaklıkta ister farklı sıcaklıklarda. Yani kazan alanının sadece gerçekten ihtiyaç duyduğunuz kısımlarını ısıtırsınız. Bu sayede enerji tasarrufu elde edilir ve başka bir sürü mutfak ekipmanı gereksiz hale gelir.

iZoneControl sayesinde daha fazla verim ve kullanım esnekliği için kazan tabanının, sadece gerçekten ihtiyacınız olan kadar kısmını ısıtırsınız. Bu eşsiz özellik az sayıda porsiyon için bile geçerlidir.

Yukarıda saydığımız Rational iVario Pro akıllı özellikleri sayesinde hem zamandan, hem iş gücünden hem de kaynak kullanımından tasarruf ederken yemek kalitesinden taviz vermezsiniz. Hatta lezzet ve kıvam konusunda son derece iddialı olduklarını söylemek mümkündür.

Rational iVario Modelleri

Son olarak Rational iVario Pro modellerinden kısaca bahsedelim. Bu ürünleri tek tek incelemek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Rational iVario Pro modelleri

 

Model Adı

Kapasite

Yemek Sayısı

Güç

Rational iVario 2-XS

2*17 lt

30

14 KW

Rational iVario 2-S

2* 25 lt

50-100

21 KW

Rational iVario Pro L

100 lt

100 - 300

27 KW

Rational iVario Pro XL

150 lt

100 - 500

41 KW

Bu modellerden 2-XS hariç tüm modellerde basınçlı seçenekleri mevcuttur. Basınçlı pişiren ürünler makalede bahsedilen zaman tasarrufunun çok daha verimli sağlandığı modellerdir. Web sitemizde ürün ararken adında “basınçlı” kelimesi geçmesine dikkat ediniz.

Teknolojinin endüstriyel mutfaklarda en üst noktada kullanıldığı Rational iVario fiyatları için lütfen web sitemizde ilgili ürüne giderek fiyat teklif formu doldurunuz. En avantajlı fiyatlarla tanışın.