Market Dolabı Modelleri | S2000 Mutfak

Market Dolabı Modelleri

Market Dolabı Modelleri

Marketlerde satışa sunulan ürünler içinde soğuk tutulması gereken ve insanların önemli ihtiyaçları arasında yer alan ürünler bulunmaktadır. Süt ürünleri, et ürünleri, meyve ve sebze gibi bu ürünler tazeliklerini korumaları için market dolapları diye tabir edilen soğuk teşhir dolaplarında saklanmalıdır.

Söz konusu ürünlerin soğuk ortamda muhafaza edilmeleri hem müşteriye en taze ürünü sunmak ve müşteri güvenini kazanmak için hem de ürünlerin henüz raflardayken bozulmalarını önlemek için oldukça mühimdir.

Şimdi marketlerde, süpermarketlerde, şarküterilerde, kahvaltılıkçılarda ve peynircilerde görmeye alışık olduğumuz bu ürün tiplerini biraz inceleyelim.

Sütlük Dolabı: Sadece süt ve süt ürünleri değil paket et ve meyve sebze teşhir etme amaçlı kullanılan üründür. Yüksek performansa sahip hava sirkülasyonlu soğutma sistemine sahiptir. Süt, su meşrubatlar, margarin gibi ürünler sütlük dolabı içinde teşhir edilebilir.

Şişe Soğutucu: Cam kapılı olan bu modeller hem güvenli soğutma sistemini sağlarken hem de marketlere modern bir görünüm kazandırmaktadır. Her türlü içeceğin teşhir edildiği bu dolaplar istenilen renklerde üretilebilmektedir.

Servis Reyonu: Daha çok kasaplarda görülse de her türlü soğuk ürün teşhirinde kullanılan bu modeller genelde yukarı doğru açılan amortisörlü cam sistemine sahiptir. Market, kasap ve süpermarketlerde ürün yerleştirmenin daha kolay yapılabildiği, gerektiğinde müşterinin ürünleri kendileri alabildiği modellerdir.

Kasap Dolabı: Kasapların etleri neden soğuk tutmaları gerektiğinin öneminden bahsetmek abes olur. Etlerin hem taze hem iyi görünmesi için en iyi dolapları kullanmaları gerekir. Arka taraftan kasabın kolayca etleri alıp yerleştireceği biçimde tasarlanır. Ayrıca ön tarafta camların yukarı açılabilmesine imkan veren modeller de bulunmaktadır.

Meyve Sebze Dolabı: Meyve ve sebzelerin soğuk teşhir edildiği dolap türü olup süpermarketlerin ve marketlerin manav bölümlerinde kullanılırlar.

Market, şarküteri, kasap gibi soğuk teşhir edilen ürünler satan bir işletmeniz varsa veya açmayı düşünüyorsanız bu market dolabı modellerinden bir veya birkaçını almalısınız. Satacağınız ürünlere göre farklı genişlik, derinlik ve yükseklik miktarlarını belirleyip buna göre modeller tercih etmelisiniz.