Dondurma Dükkanı Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Dondurma Dükkanı Açmak İçin Gerekli Malzemeler

Dondurma lezzetli bir gıda maddesi olması sebebiyle insanlar tarafından çok sevilen bir üründür. Günümüzde artık sadece yazın sıcak havlarda değil dört mevsim tüketilebilmektedir. Özellikle tatlıların yanında veya arasında servis edilmesi çok tercih edilen bir servis şekli haline gelmiştir.

Durum böyle olunca dondurma dükkanı açmak isteyen insanların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu dükkanlarda sadece dondurma değil, tatlı, kek, kahve gibi ürünler de satılarak 4 mevsime daha geniş bir şekilde hitap edilebilmektedir.

Peki bir dondurma dükkanı açmak için gerekli ekipmanlar nelerdir? Biz bu yazımızda dükkanın konumundan, tasarımından, masa ve sandalyeden değil dondurma üreten makinelerden bahsedeceğiz. Kısacası dondurma makineleri tesviyesinde bulunacağız.

Carpigiani Maestro HCD ile yapılabilenler

En önemli dondurma makinesi ve hatta patisserie makinesi olarak da bilinen Maestro HCD modelidir. Bu model Dondurma, Krema, Çikolata, Eritme, Granita, Pişirme,ve Soğutma yapabilir. Sadece dondurma değil pasta dekorları da üreten bu model ürün çeşitliliğinizin artmasını sağlayacaktır.

Carpiginai dondurma makineleri S2000 üretimi pastaMister Art Plus, iki adet Gelato dondurma makinesinin bir arada sunulmasıdır. Mister Art çift üretimli bir makinedir, çünkü yan yana pastörizasyon tankları, iki motor ve iki bağımsız dondurucu silindiri vardır. Bu şekilde ayrı ayrı üretebilir ancak aynı zamanda birbirinden çok farklı iki karışım da üretebilir.

Pastorizatör: Pasto Master 60 modeli sütü farklı programlarla pastörize etmek için kullanılan makinedir. Düşük 65 °C, Yüksek 85 °C ve Çikolata Pastörizayonu 90 °C, sıvı yoğurt, katı yoğurt gibi farklı pastörize modları işlerinizi kolaylaştıracak.

Çubuk dondurma makinesiyle yapılan dondurmaÇubuk Dondurma Makinesi FantaStick. Bu model ile istediğiniz gibi çubuk dondurma üretebilirsiniz. Müşterilerinizin en çok ilgisini çekecek olan sanıyoruz bu model olacak. Çünkü dondurma üzerine dökülen soslarla müşterilere özel tasarımlar yapılabilir. Mister Art Plus modeli çubuk kaplarının doldurulmasında çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

Neumarker Kornet Makinesi kendi kornet külahınızı yapmak için gerekli bir makinedir. Bu makine de külahları özelleştirebilme imkanı sunar. Hazır külah almak muhakkak ki büyük kolaylık sağlayacaktır. Ancak müşterilerine farklılığını göstermek isteyenler için gerekli bir üründür.

Üretilen dondurmaların saklanacağı ve müşteriye sunulacağı -30 °C dondurma teşhir dolapları da sizin için çok önemli bir ekipman olacaktır. Dükkanınızın vitrini olacak olan bu ürün hem tasarım hem de fonksiyonellik açısından kaliteli bir ürün olmalıdır.

Tabi ki yukarıda saydıklarımız sadece dondurma üretimi ile ilgili ürünlerdi. Bunların yanında blender ve hamur mikseri de olmazsa olmaz ürünlerdendir.