Baristaların Tercihi: Yeni Cimbali M26

Baristaların Tercihi: Yeni Cimbali M26

Baristaların Tercihi: Yeni Cimbali M26

Profesyonel kahve makinesi dendiğinde akla gelen ilk marka kuşkusuz Cimbali’dir. İtalyan kahve makinesi üreticisi La Cimbali, ürettiği her ihtiyaca uygun makinelerle her türlü cafe, bar, hotel gibi işletmelerde yerini almaktadır.

Cimbali Profesyonel kahve makineleri günümüzde trend olan içimlik kahveleri en nefis şekilde hazırlamaktadır. Bunu yaparken hem hızlı hem de ekonomik olmayı da başarmaktadır. Americano, Cafe Latte, Cappuccino , Aromalı Cappuccino, espresso gibi pek çok içecek Cimbali’nin uzmanlık alanındadır.

Espresso bazlı kahveleri yapmak için gerekli olan bu makinelere verilecek en modern örnek Cimbali M26 modelidir. Fiyat/Performans olarak son derece yüksek sonuçlar veren bu makineyi yakından tanıyalım.

La Cimbali M26 çok geniş seçenekler sunan, çok kullanışlı bir makine olarak üretildi. 2 ve 3 gruplu olmanın yanı sıra yarı otomatik ve tam otomatik seçeneklerini Tall Cup versiyonu da ekleyerek geniş bir aile oluşturuldu.

Öncelikle bir kahve makinesi satın alacak işletme sahibi veya barista, müşteri yoğunluğuna göre 2 veya 3 gruplu kahve makinesi arasında seçim yapmalıdır. Pek çok işletme için 2 gruplu kahve makinesi yeterlidir. Bir anda yoğun kahve üretiminin gerektiği yerlerde 3 gruplu modeller tercih edilebilir.

Cimbali M26 Seçenekleri

Yarı otomatik espresso makinesi olarak üretilen M26 C2, dozlamanın barista tarafından sağlandığı ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Tam otomatik model olan M26 DT2 ise kahve modeline göre otomatik dozlama yapmaktadır. Bu durum aslında baristalara kendi özel ürünlerini yapabilme imkanı vermektedir.

M26 modeli 2 adet buhar kolu içermektedir. Buhar kolu sütü köpürtmeye yarar. Cappuccino yaparken soğuk süt buhar koluyla köpürtülür. Cafe latte yapımında ise yine bu kollarla süt ısıtılır ve daha sonra bir miktar süt köpük haline getirilerek kahvenin üstüne eklenir. 2 adet paslanmaz çelik, çok yönlü buhar kolu baristanın işini en hızlı bir şekilde yapmasına olanak sağlar.

Sıcak su musluğu sayesinde ihtiyaç duyulan su için harici bir ekipman kullanmasına gerek kalmaz. Bu konuda kahve değirmenini de hatırlatmak gerekir. Bu modelde dahili bir değirmen olmadığından harici bir grinder almak gerekmektedir. Kahve çeşitleri için kullanılacak kahveler gramajlarına göre değirmenden alınarak makinenin kaşığına konulur.

Cimbali M26 Özellikleri

Cimbali M26’nın yeni bir ürün olduğundan başlıkta bahsetmiştik. Tabi ki yeni teknolojileri de bu üründe görebiliyoruz. Örneğin Thermodrive Light özelliği sayesinde kahve sıcaklığı sabit tutularak hep aynı kalitede kahve verilmesi sağlanır. Bu da baristanın ekstra çaba sarf etmesini engeller. 10 litre kapasiteli Akıllı kazan sayesinde kazan içindeki su ile buhar dengesi sağlanmış olur.

Buhar çubuğu boyları uzatılarak daha kolay kullanılması sağlanan modelde, oluşturulan ışıklı çalışma alanı daha rahat görmeyi sağlamaktadır. USB portu sayesinde Cimbali’nin yeni güncellemelerini yüklemek oldukça kolaydır.

Daha uzun bardakların doldurulması için tall cup versiyonu mevcuttur. Uzun bardak modeli bir seçenek olup fiyat teklifi alırken bunun özellikle belirtilmesi gerekmektedir. Sizlere en iyi fiyata Cimbali M26 Tall Cup veriyonu ürünü en kısa sürede S2000 Mutfak tedarik edecektir.

Teknolojik gelişmelerin tüm makinelere uygulandığı çağımızda kahve endüstrisinde yer alan firmaların çağı yakalaması için M 26 gibi ürünleri tercih etmesini öneriyoruz. Sizlere teknolojinin yanı sıra geleneksel kahve lezzeti vermekten ödün vermeyen bir model satın almış olursunuz.