S2000 Monoblok Dry Aged Dolap Tek Kapılı SDRY-1M
S2000 Monoblok Dry Aged Dolap Tek Kapılı

S2000 Monoblok Dry Aged Dolap Tek Kapılı SDRY-1M

S2000Adı Soyadı
 
Telefon No *
 
E-Posta *
   
Mesajınız

Kişisel verilerin korunumu kanunu ile ilgili politikamızı buradan okuyabilirsiniz
mail gönderiliyor

Teklif Sepetine Ekle

Monoblok Soğutma Sistemli ve motorun üst bölüme yerleştirildiği Dry Aged Dolap SDRY-1M modeli S2000 kalitesinin en güncel hali olarak karşımıza çıkıryor. Daha verimli bir soğutma sistemi ile daha az enerji sarfiyatı sağlayan bu modellerde aynı dry aging kalitesini bulmak mümkündür. 

Dry Aged Nedir?

İlk kez ABD’de uygulanmaya başlanan Dry Aged yöntemi, kaliteli sığır etlerinin, yüzde 80-86 nem ve 0 derece sıcaklıkta, 21 ila 28 gün arasında kendi kemiği üzerinde bekletilmesinden oluşuyor. Etin daha yumuşak olmasını sağlayan bu yöntem, aynı zamanda daha aromatik kokmasını da sağlıyor. Son dönemde büyük bir gelişim gösteren Türk gastronomisinde de Dry Aged yöntemi ile dinlendirilmiş etler tercih edilmeye başlandı. Türkiye’nin lider endüstriyel firmalarından ve en son Zorlu Center’da yaptığı projelerle sektörde adından söz ettiren S 2000, şimdi de özel olarak geliştirdiği Dry Aged dolaplarıyla,Türkiye’nin ünlü Steakhouse restoranlarının çözüm ortağı oluyor. Butcha, Nusr-et ve Özgür Şef gibi tanınmış et restoranlarına hem Dry Aged dolaplarıyla hem de mutfak projeleriyle destek veren S 2000, aynı zamanda Dry Aged dolaplarını, 4 yıl önce Türkiye’de üretmeye başlayarak sektöre öncülük etmiş bir firma.

DRY AGED DOLAPLARDA en önemli özellik tuzun bakteri üremesine izin vermeyen yapısı sayesinde etin kuru yaşlandırma sisteminde formunu koruyarak lezzetlenmesidir. Aslında DRY AGED DOLAPLARDA istenilen yaklaşık 28 gün boyunca etin kolojen yapısının parçalanarak suyunun tamamen gitmesi ve ateşe atıldığında kısa sürede pişmesidir. Bu nedenle etin saklanma derecesi önemlidir. Bu dolaplarda 0-  +2 derecede kuru havada tutulur. Aging kelimesi hepimizin bildiği gibi YAŞLANMA anlamına gelir. Bu dolaplarda ET YAŞLANDIRILIR yani bir anlamda kolojen yapısı gevşetilir 

Dry aged dolap üreticisi S2000 olarak sizlerin istediği ölçülerde, tasarım konseptinize uygun kaplama ile ve istediğiniz dizaynda et yaşlandırma dolabı imal etmekteyiz.

Tek Kapılı Dry Aged Dolap Genel özellikler:

Boyutlar: 80 x 75 x 209 cm (genişlik x derinlik x yükseklik)
Modeli: Dik Tip Tek Kapılı Camlı
İç Dizayn: 4 sıra paslanmaz tel raflı
Soğutma: Monoblok Soğutmalı